Dark Light
, , , ,

MSZ-AP42VG ENVIROME Duvar Tipi Split Klima Serisi

Mitsubishi Electric

  • Ücretsiz Montaj
  • Üç Yıl Garanti Süresi
  • Yeniden Kullanılabilir Boru Teknolojisi
  • Anti Alerjik Enzim Filtre (Opsiyonel)

Fiyat için arayınız

Karşılaştır

MSZ-AP ENVIROME Duvar Tipi Split Klima Serisi

Yüksek enerji verimliliği, çevre dostu özelliği ve farklı kapasite seçenekleriyle her türlü ortama uyum sağlayan, 2017 Good Design ödüllü kompakt ve şık tasarım. Hepsi tek klimada birleşti. Enviro ME, Mitsubishi Electric’in yüksek teknolojisi ile Türkiye’de üretildi.

Yeni Nesil Çevreci Teknoloji: R32

1900’lü yıllardan bu yana bilim insanlarının gündeminde olan küresel ısınma ve iklim değişimi birçok sanayinin gelecek olanlarını yapılandıran bir konu olmuştur. Ülkelerin çeşitli birlikler oluşturarak global düzeyde ele aldığı iklim değişimi, Kyoto Protokolü, Montreal Protokolü gibi kilometre taşı niteliğindeki kararlar çatısı altında yavaşlatılmaya ve önlenmeye çalışılmaktadır. Bu yönde oluşturulan kanunlar ile sanayicilerin üretim, tüketicilerin de satın alma alışkanlıkları yeniden şekillenmektedir.

Fosil yakıtların kullanımının, doğaya bırakılan ağır metallerin ve zararlı gazların azaltılması ile başlayan değişimlere daha yüksek enerji verimliliğine sahip ürünlerin kullanımı eşlik etmektedir. Bu hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için çalışan endüstri geçmişte daha verimli ve çevreci akışkanların sistemlerde kullanılması için yoğunlaşmaya başlamıştır. Böylece ozon tabakasına zarar veren R22 soğutucu akışkan yerine R410A kullanımı yaygınlaştırılmıştır. Ancak R410A gazının da oldukça yüksek küresel ısınma potansiyeline sahip olan yapay bir karışım gazı olması, yakın geçmişte yeni alternatif arayışlarını beraberinde getirmiştir.

Inverter Teknolojisi

Inverter kontrol, dört mevsim ekonomik kullanım ve maksimum konfor sağlıyor. Değişen ısıtma ve soğutma yüklerini karşılamak için inverter kompresörün devir hızı otomatik olarak ayarlanıyor. Bu sayede klima, sadece ihtiyaç duyulan kadar enerji tüketiyor. Inverter klimalar, geleneksel (on/off ya da sabit hızlı) klimalarla karşılaştırıldığında, istenen sıcaklığa daha hızlı ulaşıyor. Bu sıcaklığı, ani dalgalanmalar olmadan koruyor. Aşırı ısıtma ve soğutmayı engellediği için enerji tasarrufu sağlıyor.

PAM (Darbe Genlik Modülasyonu)

PAM, akım dalgasının formunu besleme voltaj dalgasına uyacak şekilde kontrol edilmesini sağlayan bir metottur. Akım dalgası, besleme voltaj dalgasına benzedikçe elektrik daha az kayıp ile verimli kullanılır. PAM kontrol ile güç kaynağından alınan gücün %98’i verimli şekilde kullanılır.

Rare Earth Magnet Rotor (Nadir Toprak Mıknatısı Rotoru – Kompresör)

Mitsubishi Electric kompresör motorları nadir toprak mıknatısı kullanılan rotorla donatılmıştır. Yüksek yoğunluk ve manyetik güç artışı sağlayan bu benzersiz mıknatıs, enerji tüketimini azaltarak yüksek verim değerlerine ulaşılmasına katkıda bulunur.

Her Türlü Mimari Tasarıma Uygun Kompakt İç Ünite

Geniş kapasite seçeneklerine sahip Enviro ME ’da, multi-split sistemlere bağlanan 15-20 kW; hem split hem de multi sistemlere bağlanabilen 25-50 kW kapasiteleri yer almaktadır. Bu sayede evinizdeki en küçük odadan salonunuza kadar her yer tek bir sistem ile yönetilebilmektedir.

Ödüllü “İç Ünite Fanı”

Ortamın talep edilen sıcaklıklara getirilmesini kolaylaştırmanın yanı sıra istenilen konfor için gerekli debideki havayı, gerekli yere, düşük ses seviyesi ile ulaştırmayı sağlayan bir diğer parça da iç ünite fanıdır.

Mitsubishi Electric fabrikalarında itinayla üretilen bu hafif, sessiz ve verimli fanlar; konfor ve performans alanlarında anahtar teknolojilerden biri olmuştur. Sıradan cihazlarda zaman içinde görülebilen iç ünite vibrasyon ve gürültü problemleri
Mitsubishi Electric klimaların sahip olduğu teknoloji ile üretilen fanlar sayesinde uzun yıllar önce çözülmüştür.

Yeni seri cihazlarında öncekilere göre %8 daha uzun ve %22 daha geniş bir yapıda tasarlanarak üretilen iç ünite fanı sayesinde ses seviyesinden ödün vermeden ihtiyaç duyulan hava debisini sağlama başarısını göstermiştir. Başarılı aerodinamik yapısı,
Enviro ME ’nun iç ünitesinin muadillerine göre çok daha kompakt yapıda üretilmesine imkan tanımıştır.

Detaylar için ürün broşürünü indiriniz

BTU (Soğutma Kapasitesi)

14000

Enerji Sınıfı

A+++

Renk

Beyaz

Marka

Mitsubishi Electric

Tipi

Duvar Tipi, Duvar Tipi Mono Split

0 müşteri değerlendirmesi

0.0 Genel puan
0
0
0
0
0

Sadece ürünü satın alan alıcılar, ürünler hakkında puan ve yorum kullanma hakkına sahip olurlar.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.

×