Dark Light

Klima Yorumları ve Önerileri / Klima Tavsiyeleri

Klima yorumları, klima satın almak isteyenlerin merak ettiği konuların başındadır. Evleri ya da iş yerleri için klima satın almadan önce tüketiciler, klima kullananlar tarafından yapılan yorum ve önerilere göz atarlar. Klima modellerini, enerji sınıflarını, ısıtma ve soğutma değerlerini, performanslarını ve hijyen özelliklerini inceledikleri kadar beğendikleri marka klimayı daha önce kullananların tavsiyelerini de dinlemek isterler.

En Çok Tercih Edilen Klima Markası / En Çok Tercih Edilen Klima

Klimalar segment segment üretilirler ve her segmente göre performans ve fiyat değişikliği söz konusu olmaktadır. Bu nedenle klimalar da genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olmak üzere dört kısma ayrılır. Segmentleri birbirinden ayıran temel özellikler; fiyat, performans, malzeme kalitesi ve enerji tüketimi şeklinde sayabiliriz.

Markalara gelecek olursak daha çok Japon firmalarının üretmiş olduğu Mitsubishi Electric, Daikin, Toshiba ve Panasonic markalarının çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bir Çin firması olan Midea klima markasına ilişkin olumlu kullanıcı yorumları olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Burada karıştırmamanız gereken önemli bir nokta daha var. Mitsubishi markasına ait hem Mitsubishi Electric hem de Mitsubishi Heavy adlı iki marka bulunuyor ve bunlar birbirine çok benzediği için karıştırmamanız gerekiyor. Tercihiniz söz konusu olacaksa Mitsubishi Electric biraz daha iyidir diyebiliriz.

Klima Yorumları ve Önerileri, Kullanıcı Görüşleri

Kısaca ihtiyaca yönelik olarak seçilmiş bir klima en doğru seçim olacaktır. Çok küçük bir oda için 18000 BTU değerinde bir klima seçilmeyeceği gibi çok büyük bir oda için 12000 BTU yetersiz olacaktır. Eğer kullanacağınız alan için detaylı fikir almak istiyorsanız seçeceğiniz markanın müşteri hizmetlerinden keşif talebinde bulunabilirsiniz.

En İyi Klima – Yaz ve Kış için Klima Tavsiyesi

Havanın dayanılmaz derecede ısındığı bir yerde yaşıyorsanız , evinizi serin ve konforlu tutmak için bir klimaya ihtiyacınız olabilir. Ya da tam tersi soğukla baş etmekte zorlanıyorsanız ev ve ofislerinizi ısıtmak için ekonomik bir klima arayışı içinde olabilirsiniz. Bu düşüncelerle yola çıkıp sizin için En İyi Klima Rehberini hazırladık.

Bir çok klima markası bulunuyor. Sektörün önde gelen klima markaları Mitsubishi, Electra, Daikin, Siemens, LG, Philips, Arçelik, Vestel, Samsung gibi markalar.

Klima satın alacaksanız en uygun mevsimin “kış” olduğunu hatırlatmakta fayda var. Özellikle yazın klima fiyatları talep-arzdan dolayı fiyatlarının inanılmaz derecede yükseldiğini söyleyelim. İkincisi yazın alınan klimalarda montaj işlemi için büyük şehirlerde günlerce kuyrukta bekleyebilirsiniz.

×