Dark Light

İyonizer Nedir?

İYONİZER VE NEGATİF İYONİZER NEDİR?

Herhangi bir iklimlendirme ünitesinde havayı, toz, koku ve mikroorganizma vb. maddelerden temizleyen filtreler vardır. Bununla birlikte, mevcut konfor ve hijyen ihtiyaçlarını da bazı ünitelerin iyonizer ile beslenmesiyle mümkün olmaktadır. İyonlaştırıcı, şu anda dünyadaki en gelişmiş hava temizleme teknolojilerinden biri olan ek bir filtredir. Soğuk iyonlaştırıcı, pozitif ve negatif iyonları serbest bırakır, böylece odadaki kötü kokuları dezenfekte ederek ve azaltır. Ayrıca ortamdaki tozu, polen ve alerji yapıcı küçük parçacıkları toplar. İyonizer klimalar aynı zamanda güvenli, sağlıklı ve dinlendirici bir ortam yaratmak için negatif iyon üretir.

İyonizer Nedir ve Havayı Nasıl Temizler ?

İyonizer iyon üreten cihazın ismidir.İyonlar ise bir elektron kazanan ya da kaybeden atom veya moleküllerdir. Nötral bir molekül veya atomdan bir elektron ayrıldığı zaman iyon oluşur. Bir elektron kaybeden moleküller pozitif iyonlar ve bir elektron kazanan moleküller negatif iyonlar olarak tanımlanır.

Negatif iyonlar Havayı Nasıl Temizler ?

Negatif iyonlar negatif bir şarja sahip iken havadaki hemen hemen tüm partiküller pozitif bir şarja sahiptir. Negatif iyonlar ve havadaki partiküller manyetik olarak birbirini çeker. Havada yeteri kadar yüksek konsantrasyonda negatif iyon bulunduğunda negatif iyonlar gezici partikülleri çekerler. Bu durum havadaki partiküllerin çok ağır olmasına neden olur. Sonuç olarak partiküller havadan aşağı düşer ve sağlığa zararlı partiküllerin solunum sistemi içine çekilmesi önlenir. Böylece yaşadığımız ortamda ferahlık sağlar.

Negatif iyonların Yararları :

> Soluduğumuz oksijenin artmasına yardımcı olurlar,

> Sigara kokusu, kirli hava ve etrafta uçuşan partikülleri yok ederek havayı temizler,

> Ruh sağlığını iyileştirir, sinirleri gevşetir ve enerjiyi arttırır,

> Depresyonu azaltır, uykuyu düzenler, soluk almayı kolaylaştırır ve hava kalitesini artırır,

> Bakteri, duman ile toz ve küf gibi alerji yapıcı maddeleri havadan etkili bir şekilde temizler,

> Yayılan negatif iyonlar TV ve bilgisayar ekranlarının oluşturduğu pozitif iyonları,nötürleyerek insanlara zararlı etkisini azaltır,

> Negatif iyonlar saçlardaki statikliği nötrlefltirerek saçın daha yumuşak olmasını sağlar,

Negatif iyonlar tüm bu özelliklerinden dolayı az enerji tüketimi ile yaşama ortamımızı ferahlatarak sağlığımız ve rahatlığımıza büyük katkı sağlayacaktır

BİPOLAR İYONİZER

Bi-Polar İyonizasyon’un Avantajları

Bi-polarizasyon restorasyonu ile doğal hava kalitesini iç ortama taşıyabiliyorsunuz. Bi-polar sistemin avantajları aşağıda genel olarak listelenmiştir.

Nero Plazma İyonizer Temiz Eller ve Temiz Çevre

Sadece 30 Dk da %95 Ortamdaki tüm kirletici moleküller temizlenir. Hassas insanlar için temiz nemli ve sağlıklı bir ortam yaratır. Yeni nesil hava temizleme cihazının büyüklüğü sadece bir cep telefonu kadar.

Geçen sene tüm dünyada 20.000.000 dan fazla yeni nesil Plazma İyonizer satıldı.

Arabalarda , otobüslerde , trenlerde hem sterilizasyon hem de ortam temizliği için kullanılıyor, Paraların üzerindeki mikroplar, kapılardaki mikroplar, masalardaki mikroplar sadece Plazma iyonizer ile yok edilebiliyor.

Hem Pozitif hem de negatif iyon salınımı yaparak ortamdaki pozitif ve negatif yüklü tüm kirli molekülleri yıkıma uğratarak ortadan kaldırır ve tekrar üremelerini engeller.

Özellikle kapalı ortamlarda uzun çalışma saatlerinden sonra oluşan kapalı ortam sıkıntılarını ortadan kaldırarak motivasyon ve tazelik hissiyatını artırarak açık hava çalışma ortam tazeliği yaratır.

Tüm havalandırma kanallarına, klimalara, fanlara, blowerlara, vantilatörlere , toz tutuculara, ve diğer hava temizleme ekipmanlarına sonradan montaj yapılabilir.

Bi-Polar iyon seviyeleri insanların sağlığına zarar vermeyi önleyecek şekilde iyonsuz ortamlarda oluşacak zararlara koruyacak şekilde genel ortam şartları regülasyonları kapsamında üretilmektedir.

Havadaki Bütün alerjen yan etkileri ortadan kaldırır.

Havayı bir orman dere yada şelaledeki gibi alerjenleri ve virüsleri, genel soğuk algınlıklarını yaş kış nezle virüslerini nötralize etmektedir.

Sürekli DOĞAL iyon salınımı ve dünyada benzeri görülmemiş balans algılama sistemi ile ortamdaki iyon miktarını sürekli sabit tutarak sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar.

Diğer iyonizerlerin aksine Dünya Ozon jenerasyon ve insan sağlığı için belirlenen regülasyonların sadece 1/1000 i kadar ozon üreterek insanlar için mükemmel dengeyi kurmaktadır.

Plazma İyonizer Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar?

Bipolar İyonizasyon Teknolojisi

Birçoğunuz ‘Bi-Polar İyonizasyon nedir?’, NEROİYONİZER patentli teknolojisinin bunu saf nefes hava sahası yaratmak için nasıl kullandığını merak edebilirisiniz.

Nero iyonizer hava temizleme süreci içerisinde Japon patentli iyonizasyon tüplerinden geçirerek havayı Bi-polar iyonlar ile (pozitif ve negatif) enerjilindedir. Hava akımı iyonları alarak oda içerisine düzgünce yayılmasını sağlar bunun için hava akımı sağlayan ev tipi klima, vantilatör, kanallı klima sistemleri yada alana özel taşınabilir bir temizleme cihazı kullanılabilir.

Bi-Polar iyonizerlerdeki en büyük avantaj araçlarınızda, evinizde ve ofisinizdeki sistemlere kolayca monte edilerek. Herhangi bir filtre değişimine gerek kalmadan 7 gün 24 saat kirli havalarda, alerjenlerin yoğun olduğu dönemlerde ve hastalıkların yoğun olduğu dönemlerde sürekli olarak kullanabilirsiniz.

Cihazın ozon üretimi Amerikan ve Kanada sağlık bakanlıkların hava temizleyici cihazlarda izin verilen maksimum değer olan 0.05 ppm ozonndan kat kat düşük olan 0.006 ppm değerindedir. Bu değer günümüzde hava temizleyici cihazlarda kullanılan en düşük değerlerden biridir.

NEROİYONİZER arıtma süreci aşağıdaki işlem diyagramıyla gösterilmektedir:

Bi-Polar iyonları ayrıca diğer hava arındırıcı sistemlerden daha büyük sayılarda kirletici çeşitlerini etkiler, çünkü dışarı çıkan iyonlar nefes boşluğuna girer ve kirleticiyi arayıp bulur ve nötralizer eder.

Neden bu yöntem diğer hava arıtma yöntemlerinden üstündür?
Çünkü; Diğer tüm hava temizleme sistemleri havayı temizlemek için filtrelemeleri gerekir, Ne yazıkki ortamdaki tüm havanın hava filtreleri tarafından vakumlanıp temizlenmesi mümkün değildir. Cihazlar yüksek ses üretir ve Nero Plazma İyonizer ile karşılaştırılamayacak kadar daha fazla elektrik harcarlar.

Bi-polar İyonizasyonun Diğer Faydaları:

1) Parçacıklar:

Bi-Polar iyonları parçacıklarla etkileşir ve parçacıkların birbirlerini çekmelerine ve hava iyonlarının bağlanmasına neden olur. Bu işleme ‘Yığma (Toplama)’ denir. Parçacıklar boyut ve ağırlık olarak iki şey gerçekleştikten sonra daha da büyür. Parçacıklar bir filtre üzerinden geçerek hava akımı tarafından çekilir, daha verimli bir biçimde temizlenir ve breathing space’den zemine düşer. Bu sonuç havayı toz ve küf gibi parçacıklardan özgür bırakarak, soluduğumuz havayı temizler.

2) Kokular:

Bi-polar iyonlar kokuları kendi kaynağında ararlar ve kokuyu tamamen yok ederler.

3) UOB’ler (Uçucu Organik Bileşikler):

Kimyasallarda, temizlik ürünlerinde, pestisitlerde, boyalarda, çözücülerde, kalıplarda (küf) vb. kapalı gazlar bulunur. Bunlar bazı durumlarda zehirli ve rahatsız edici olurlar. Bi-polar iyonları UOB’leri bulur ve karbondioksit ve su buharı gibi basit zararsız elamanlardaki kompleks hidrokarbon zincirlerini kırarlar.

4) Küf, Kateri, Virüsler:

Bi-Polar iyonları bu elemanlarla etkileşime geçerler ve onların DNA’larını etkilerler. Tekrar çoğalma özelliğini kaybeden bakteri, virüs ve mikropların büyümesi durur ve sayı olarak azalırlar ki bu da tipik olarak ortamı virüs ve mikroplardan arındır.

5) Enerji Tasarrufu:

Ticari binalarda binanın mekanik havalandırılması önemlidir (with outside air as windows may be inoperable) ve eğer dışarıdaki hava arındırılmamış ise UOB’ler havayı rahatsız edici hale getirir. Günümüzün yükselen enerji maliyetleri ışığında dışarıdaki havayı sıcak ya da soğuk hale getirmek son derece pahalıdır. Havayı arındırma yeteneğimizle şartlandırılmış hava geri dönüştürülebilir ve maliyet tasarrufu elde edilir.

6) Statik Elektrik Azaltma:

Çünkü biz bi-polar iyonizasyon kullanıyoruz, içerideki çevre statik olarak nötralizedir ve statik yükler elimine edilmiştir.

7) Doğal Bir Süreç:

Patentli bi-polar iyonizasyon teknolojimiz, kimyasalları, ağır metalleri ya da cıvaları, ultraviyole ışınları yayan, ozon tabaksını zararlı ürünler gibi ürünleri kullanmaz.

PLAZMA GENERATOR

Plasma Generator nedir? Ne işe yarar?

Plasma Generator doğadaki pozitif ve negatif iyonların dengesini sağlayarak yapay malzemelerden ve hava parçacıklarından dolayı oluşan negatif ve pozitif iyon dengesizliklerini ortadan kaldırarak sağlıklı bir ortam sağlar.

Mevcut Sistemlere Montaj İmkanı
Klimalarda Bütün klima sistemlerine sonradan monte edilebilir (Araç klimaları, ev klimaları, iş yeri klima sistemleri ).

Hava Temizleyicilerde Filtrelere gerek kalmadan havayı temizlerken rahatınız için uçuşan partikülleri ortadan kaldırır.

Kullanım Yerleri
Evler, İş Yerleri, Hastaneler, Taksiler, Toplu Taşıma Araçları…

Negatif iyonizer sistemleri duvar ve yerlerde toz birikimine yol açarken, Plasma Generator sistemleri partikülleri, mikrop ve bakterileri ve virüsleri YOK eder. Ortamdaki iyonizasyon dengesini otomatik olarak sağlayarak en sağlıklı ortam koşullarını otomatik olarak ayarlar.

Zindelik sağlar, hastalıklara direnç artar, hava nedeniyle oluşan solunum problemlerini ortadan kaldırır. Size, çocuklarınıza ve ailenize veya çalışanlarınıza sağlıklı bir ortam oluşturur. İş veriminizi artırır. Temiz hava ihtiyacını ve mola sürelerini azaltır.

Özellikle temiz hava alamayan ve %100 filtrasyon imkanı olmayan alanlar için şu anda tam çözüm sağlar.

Plasma Generator’daki asıl zor ve maliyetli olan nokta doğadaki gibi eş durumda bulunan pozitif ve negatif iyonların tekrar birleşme problemidir. Nero Plasma Generator ile bu durum ortadan kaldırılmış ve doğadaki denge durumu Nero Plasma Generator ile günlük yaşam alanlarında oluşturulabilir hale gelmiştir.

Şimdi her yerde gerçek sağlıklı yaşam ortamına kavuşabilirsiniz.

Plasma Generator’lar negatif iyonizerlerin aksine;

Pozitif ve negatif iyonların dengesi ile gerçek sağlıklı ortam sağlar
Mikroplar, bakteriler ve alerjenleri ortamdan yok eder
Sigara dumanının yarattığı pozitif ve negatif parçacıkları yok eder
Ozon üretimi izin verilen standart’ın binde biri kadardır (0.006 ppm)
Çok düşük enerji kullanımı ile sürekli çalıştırılabilir
İyonizasyon seviyesini dengede tutarak ortamda sürekli sabit iyon miktarı bulundurur
Kirli molekül parçacıklarını kısa süreli tutarak değil , pozitif ve negatif iyonlar ile parçalayarak tamamen yok eder.

Negatif İyon Teknolojisi

Son günlerde popülerliği artan negatif iyon teknolojisi nedir? Faydaları nelerdir? Negatif iyon mekanizmasının işleyişi nasıldır?

Havalandırma açısından kapalı mekanların zamanla insanda yorgunluk hissi oluşturduğu biliniyor. Doğa yürüyüşlerinin, bitki örtüsü zengin olan alanlarda bulunmanın ruh ve beden sağlığına olumlu etkileri de uzmanlar dahil herkes tarafından kabul ediliyor.

Özellikle iklimlendirme alanında çalışan uzmanların dikkatini çeken bu husus çeşitli bilimsel araştırmaların konusu olmuştur. Daha çok astım hastaları tarafından fark edilen bu atmosferik ortam farkı ilk defa Prof.Dr.Jacques Breton tarafından annesinin astım hastalığına çare ararken aydınlatılmıştır.

Buna göre her ortamda havada negatif ve pozitif iyonlar bulunmaktadır. Eğer negatif iyonların sayısını arttırırsak kapalı bir mekanda bile ormanlardaki gibi temiz bir atmosfer ortamı oluşturabilmek mümkündür.

Negatif İyon ve Pozitif İyonların Organizmaya Etkileri

 • NEGATİF İYON
 • POZİTİF İYON
 • Kanda zayıf alkalilik
 • Nötr kan
 • Kan damarları genişler ve kan akışı kolaylaşır
 • Kan damarları daralır.
 • Dengeli kan basıncı görülür
 • Kan basıncı yükselir.
 • Rahat soluk alış verişi
 • Solunum kalitesindedüşüş.
 • Düzenli kalp ritmi
 • Kalp atışlarında düzensizlik
 • Alerjik reaksiyonlarda azalma
 • Alerji siddetinde artış
 • Baş ağrısı yapmaz
 • Özellikle uykudan sonra baş ağrısı yapabilir.
 • Yorgunluğun çabuk geçmesi
 • Uzun süren yorgunluk hissi.

Negatif İyon Nerelerde Kullanılıyor?

Negatif iyonların kullanım alanları daha çok iklimlendirme yapan elektronik ürünler oluşturuyor. Klimalarda yoğun şekilde kullanılan bu teknoloji günümüzde bazı yerli firmalar tarafından vantilatörlerde de kullanılmaktadır. Ayrıca sadece iyon dengesini düzenleyen küçük iyonizerler de mevcuttur.

Aşağıdaki animasyonda küçük bir iyonizerin bitkiler üzerindeki etkisi gösteriliyor. 5 gün sonrasında iyonizerli çiçeğin daha uzun yaşadığı görülebiliyor.

Negatif İyon Havayı Nasıl Temizler?

Atmosferdeki atrı yüklü iyonlar iyonizerin ürettiği negatif iyonlar tarafından tutularak bu zerrelerin yere inmesi sağlanır. Bu sayede ortamın havasında belirgin bir ferahlama sağlanır. Aşağıdaki şekilde iyonların toz zerrelerini nasıl tuttuğu görülebilir.

İyonizer nedir ve havayı nasıl temizler?
İyonizer iyon üreten cihazın ismidir. İyonlar ise bir elektron kazanan ya da kaybeden atom veya moleküllerdir Nötral bir molekül veya atomdan bir elektron ayrıldığı zaman iyon oluşur Bir elektron kaybeden moleküller pozitif iyonlar ve bir elektron kazanan moleküller negatif iyonlar olarak tanımlanır

Ücretsiz Keşif Formu

İklimlendirme sektörünün öncü markası Enuygunklima.com, Türkiye’nin dört bir yanında 450’den fazla satış-servis ağı ile ihtiyacınız olan klimayı bulmanıza yardımcı olacak. Ücretsiz Keşif formu nu eksiksiz doldurarak bize iletin, ihtiyacınıza uygun klima seçeneğini bularak sizinle en kısa sürede iletişime geçelim.

Klima Servisi Talep Formu

Türkiye Geneline Garantili Klima Bakım Tamir Servis Hizmeti. En Yetkili Klima Servisi. Kampanyalı Fiyatlar. Uzman Ekip. Garantili Hizmet. Hizmetler: Klima Servis, Klima Tamiri, Klima Bakımı, Klima Montajı.

Sertifikalı ve Tecrübeli Uzman Kadrosu İle Tüm Markalarda Yetki Belgesine Sahip Servis. %30’a varan indirimlerle klima tamiri, klima bakımı ve klima onarımını yaptırın, yazı aileniz ve sevdiklerinizle beraber serin geçirin, kafanız rahat olsun.

Klima Servis Talep Formunu doldurarak, uzman klima servis çalışanları hızlı bir şekilde size geri dönüş yapacaklardır.

×