Dark Light
, , , , ,

MSZ-EF25VE3S Kirigamine Zen Duvar Tipi İç Ünite Multi Split Klima Serisi

Mitsubishi Electric

  • Yüksek Enerji Verimi
  • 3D i-See Sensör
  • Plasma Quad Filtre Sistemi

Fiyat için arayınız

Karşılaştır

MSZ-EF25VE3S Kirigamine Zen – Gümüş Renk

Siyah Kirigamine Zen, Gümüş Kirigamine Zen, Beyaz Kirigamine Zen

Kirigamine Zen siyah, dekorasyonunuzla mükemmel bir uyum sağlayarak konfor ihtiyacınıza cevap verir. Rengi ve zarif tasarımı ile, dekorunuzun modern ve asil yapısına
uyum sağlarken, konforunuzu da en üst noktaya taşır. Üstelik siyah renkli kumandası ile bir bütünlük içinde.

R32 Soğutucu Akışkan ile Düşük CO2 Eş Değeri

Mevcut soğutucu akışkan R410A’ya göre üçte bir oranında daha düşük küresel ısınma potansiyeline sahip R32 gaz kullanımı yeni Kirigamine Zen’de Mitsubishi Electric’in gelişmiş teknolojileri ve tasarımı sayesinde daha az miktarda soğutucu akışkan kullanılmaktadır.
Bu iki gelişim sayesinde farklılaşan çevreci teknolojisiyle Kirigamine Zen sadece bugünü değil yarını da düşünmektedir

Yüksek Enerji Verimliliği

Sezonsal performanslarıyla değerlendirilen klimalar arasında sıradan A sınıfı klimalardan 2 katından fazla verime sahip seriler bulunduran Mitsubishi Electric, yeni serisinde de en üst sınıf enerji verimliliğine ulaşan değerleri yakalamıştır. Bu sayede Yeni Kirigamine Zen yaygın cihazlara göre %50’ye* yaklaşan verim artışı sağlamıştır.
*MSZ-EF25VG cihazın sıradan A++ enerji sınıfındaki cihaza göre farkı baz alınmıştır.

Yeni Nesil Çevreci Teknoloji:

1900’lü yıllardan bu yana bilim insanlarının gündeminde olan küresel ısınma ve iklim değişimi birçok sanayinin gelecek planlarını yapılandıran bir konu olmuştur. Ülkelerin çeşitli birlikler oluşturarak global düzeyde ele aldığı iklim değişimi, Kyoto Protokolü, Montreal Protokolü gibi kilometre taşı niteliğindeki kararlar çatısı altında yavaşlatılmaya ve önlenmeye çalışılmaktadır. Bu yönde oluşturulan kanunlar ile sanayicilerin üretim, tüketicilerin de satın alma alışkanlıkları yeniden şekillenmektedir. Fosil yakıtların kullanımının, doğaya bırakılan ağır metallerin ve zararlı gazların azaltılması ile başlayan değişimlere daha yüksek enerji verimliliğine sahip ürünlerin kullanımı eşlik etmektedir. Bu hedeerin gerçekleştirilebilmesi için çalışan endüstri geçmişte daha verimli ve çevreci akışkanların sistemlerde kullanılması için yoğunlaşmaya başlamıştır. Böylece ozon tabakasına zarar veren R22 soğutucu akışkan yerine R410A kullanımı yaygınlaştırılmıştır. Ancak R410A gazının da oldukça yüksek küresel ısınma potansiyeline sahip olan yapay bir karışım gazı olması, yakın geçmişte yeni alternatif arayışlarını beraberinde getirmiştir.
Sürdürülebilir dünya ve toplum için yeni teknolojiler geliştirmeyi vizyon edinen Mitsubishi Electric tarafından geliştirilen Kirigamine Zen, çevreci özellikleriyle öne çıkıyor. R32 gaz kullanılan Kirigamine Zen’de, küresel ısınma potansiyeli mevcut yaygın soğutucu akışkanlara göre yaklaşık üçte bir oranında düşük bir soğutucu akışkan bulunuyor. Ozon inceltme katsayısı sıfır olan bu çevreci soğutucu akışkan performansı arttırırken, Mitsubishi Electric 2021 Çevre Vizyonu’na bir adım daha yaklaşmış oluyor. Dünyanın prestijli çevre girişimlerinden Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project) bünyesinde iki yıl art arda en üst sınıfa layık görülen Mitsubishi Electric, gerek üretim tesislerinin gerekse ürünlerini alan tüketicilerin çevre hassasiyetlerine önem veriyor.

Uzaktan Kumanda

Gümüş iç ünitenin siyah kumanda ile kontrastı, siyah iç ünitenin siyah kumanda ile uyumu detaylardaki özeni ortaya koyuyor. Yeni seri ile beyaz iç ünite haricinde siyah kumanda standart olarak bulunmaktadır.

GÜMÜŞ İYON FİLTRE

Yüksek performanslı hava temizleme filitresi, Kirigamine Zen Klima serisinde standart olarak sunulmaktadır. Elektrostatik, enzim ve gümüş iyon olarak sahip olduğu 3 etken
kademe ile bu filtre havada bulunabilecek, bakteri, polen ve diğer alerjenleri etkisiz hale
getirebilmektedir.

Sessizliğin Standardı Konforunuz İçin Yenilendi

Çevredeki gürültü konfor standartlarımızı olumsuz yönde etkiler. Gürültülü ortamlarda yaşam kalitesinden ve konfordan söz etmek mümkün değildir. Yaşam alanlarındaki cihazların ses seviyeleri de bu kapsamda değerlendirilir. Özellikle evlerde yatak odalarında, sessiz çalışan klimalar tercih edilir. Yeni Kirigamine Zen insan kulağının neredeyse algılayamayacağı bir ses seviyesi ile yıl boyunca ideal bir iklimlendirme sağlar.

Türkiye Enerji Verimliliği için Standartlarını Yükseltiyor

Klimalarda enerji tüketimini en aza indirmeyi hedefleyen Avrupa Birliği standartları, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren ülkemizde yürürlüğe girmiştir. Enerji sınıfları da “Sezonsal Verimlilik” olarak adlandırılan yeni kriterlere göre A+, A++ ve A+++ olmak üzere 3 yeni sınıfı daha içerecek şekilde genişletiliyor.
Eskiden tek bir çalışma noktasındaki dış hava sıcaklığı göz önüne alınarak geliştirilen klimalar şimdi yeni Sezonsal Verimlilik kriterlerine göre farklı dış hava sıcaklıklarında da tasarruflu ve performanslı çalışacak şekilde teknolojik özelliklerle donatılarak geliştiriliyor. Bu durumda, şu anda pazarda A sınıfında yer alan bir klima yeni sezonsal verimlilik kriterlerine göre değerlendirildiğinde daha alt bir enerji sınıfına düşebiliyor. Böylece pazarda en üst enerji sınıfında yer alan bir ürün ile yeni sistemin en üst sınıfı A+++ kategorisine giren bir ürün arasında enerji tüketimi ve dolayısıyla kullanıcının masrafları açısından büyük farklar oluşabilir.
Yeni nesil tüm Mitsubishi Electric klimalar Sezonsal Verimlilik kriterlerine göre A, A+, A++ veya A+++ enerji sınıfında yer almaktadır.

Yeni Enerji Yönetmeliği kapsamında, çevreye duyarlı, daha az enerji harcayan ürünlerin kullanımı hedeflenmektedir.
Buna ek olarak, 19.07.2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan tebliğ ile minimum enerji sınıflarını karşılayamayan ürünlerin piyasaya arzı kısıtlanacaktır. Bu tebliğe göre, 1 Ocak 2014 tarihinden sonra 1. sınırın altındaki, 1 Ocak 2015 tarihinden sonra 2. sınırın altındaki enerji sınıfına sahip ürünler, piyasaya arz edilemeyecektir.
Mitsubishi Electric’in, yeni yönetmeliğe uygun olarak üretilen klimaları, uygulanacak minimum enerji sınırlarını karşılaması ile geleceğe şimdiden hazırdır.

Hayatınızı Kolaylaştıran Özellikler Bir Arada

Wi-Fi ve Sistem Kontrolü

Wi-Fi Arayüzü (Opsiyonel)

Bulut tabanlı bir çözüm MelCloudTM ve opsiyonel arayüz sayesine kullanıcılar kişisel bilgisayar, tablet
ve akıllı telefonlarıyla klimalarını ve klimalarının çalışma durumunu kontrol edebilmektedir.

Sistem Kontrol Arayüzü (Opsiyonel)

Arayüz üzerinden gönderilecek bir komutla cihaz uzaktan kontrol edilerek kolayca açılıp
kapatılabilmektedir. Kullanılan arayüze bağlı olarak, PAR-33MAA / PAR-40MAA gibi kablolu bir
uzaktan kumanda bağlanabilir ve M-NET bağlantısı sayesinde merkezi kontrol sağlanabilmektedir.

1.) Fiyatlarımız Tavsiye Edilen Tüketici Fiyatlarıdır.
2.) Fiyatlarımız tarihinden itibaren yeni listeler yayınlanıncaya kadar geçerlidir.
3.) Fiyatlara %18 KDV dahil edilmiştir. KDV ve diğer vergi oranlarında olabilecek değişiklikler ve gelebilecek yeni vergiler, fiyatlara aynen yansıtılacaktır.
4.) Fiyatlara montaj bedeli dahil değildir.
5.) Cihazların bulunduğu yere kadar uzanabilecek nitelikte elektrik tesisatı, sigorta temini, her türlü inşaat ve dekorasyon işi müşteriye aittir.
6.) Ürünlerimiz Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş. Klima Sistemleri Yetkili Satıcılarından teslim edilir.
7.) Fiyatlar, üretim ve stok imkanları ile sınırlıdır.
8.) Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş. Klima Sistemleri önceden haber vermeden fiyatları değiştirme hakkına sahiptir.
9.) İç ünite kapasite değerleri kullanılan dış üniteye ve bağlantı kombinasyonlarına göre değişiklik gösterebilir. Lütfen bağlantı kombinasyon tablosunu inceleyiniz.

Marka

Mitsubishi Electric

BTU/h

8530

kW

2,5

Renk

Gümüş

Tipi

Duvar Tipi Multi Split, İç Ünite

Üretim Yeri

Tayland

0 müşteri değerlendirmesi

0.0 Genel puan
0
0
0
0
0

Sadece ürünü satın alan alıcılar, ürünler hakkında puan ve yorum kullanma hakkına sahip olurlar.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.

×